Disney
Disney er en sød, blåøjet lækkermås, der blev fundet herreløs i Værløse, og alle forsøg på at finde hans ejer er endt i blindgyder, så nu leder vi efter en ny familie til ham.
Disney har her hos os fået en tandslibning, da han havde et skævt underbid og tandspidser. Dette kan skulle ordnes og korrigeres med jævne mellemrum, hvis han generelt er en kanin, der ikke kan spise/gnave sig til korrekt slibning af sine tænder. Det vil kun tiden vise, og hans nye familie skal være meget obs på dette fremadrettet.
Ellers er Disney en smuk og livlig trold. Han er blevet kastreret her hos os, og om en måneds tid er han klar til at blive sammenført med en ny neutraliseret kanin-ven, om hans nye familie enten allerede har eller påtænker sig at få, da kaniner ikke trives med at være alene.Disney er en RVHD type 2 vaccineret og neutraliseret udekanin.
Sådan adopterer du et dyr

Find dit drømmedyr her på siden
Læs om alle de dejlige hunde, katte, kaniner og smådyr her på siden og find netop det dyr der passer perfekt til dig.

Kom på besøg på internatet
Kom i åbningstiden og fortæl om dig selv og hvad du kan tilbyde og hør mere info om det pågældende dyr, du er faldet for.

Udfyld en ansøgning hos os
Vurderer vi, du er et match, udfylder du en ansøgning. Godkendes du til adoption, aftaler vi en dato for, hvornår du kan hente dyret.
Du er vores dyrehelt



